Skip to main content

Odpovede na najčastejšie otázky

Stretávate sa pred svadbou s snúbencami

Osobné stretnutie je príležitosť, aby sa snúbenci s fotografom porozprávali o svojich predstavách, aby sa spoznali a vybudovali si dôveru. Svadobné fotografie sú jedny z najdôležitejších spomienok na svadobný deň. Preto je dôležité, aby svadobný fotograf poznal program svadobného dňa a predstavy snúbencov. To mu pomôže vytvoriť fotografie, ktoré budú odrážať ich jedinečnú atmosféru a momenty. Osobné stretnutie s fotografom je najlepší spôsob, ako to dosiahnuť. Samozrejme ak sa nedá stretnúť osobne - tak vieme sa spojiť cez videohovor alebo to vyriešiť emailom alebo telefonicky.

Ako dlho fotíte svadby?

Fotografovaniu svadieb sa profesionalne venujem od roku 2010. Predtým som 4 roky pracoval ako fotograf - grafik a pracoval ako produktový / reklamný fotograf pre automobilový priemysel. Okrem svadieb fotím aj rodinné fotografie, rande, deti. Fotografovanie pre mňa predstavuje veľkú vášeň a zároveň relax.

Ako dlho trvá kým dostaneme naše svadobné fotografie ?

Termin dodania fotografií je zmluvne dohodnutý. Upravené svadobné fotografie odovzdávam do 40 pracovných dní odo dňa svadby.

Aký je postup pri rezervácií termínu?

V prípade, že budem mať Váš termín voľný, tak pri osobnom stretnutí podpíšeme zmluvu kde bude dohodnutá spolupráca - vybraný balík, dátum obradu, miesto obradu ... Prípadne mi pošlete podpísanú zmluvu poštou a ja Vám následne jeden výtlačok podpísaný pošlem naspäť. Termín je však zarezervovaný až po uhradení rezervačného poplatku na môj účet.

Aké rady dávate snúbencom pred fotením

Budte prirodzený a sami sebou. Nenútim ľudí do toho, čo im nie je prirodzené. Záleží mi na tom, aby boli fotografie podľa Vašich predstáv. Na portrétové svadobné fotenie radím tiež zobrať si zo sebou nejakú rekvizitu / predmet, ktorý je im blízky, ktorému sa vo voľnom čase venujú, ktorý by ich charakterizoval - napr. ak radi hráte na gitaru, alebo ste vášnivý futbalista ...

Portrétne fotenie pred obradom alebo až po ňom?

V prípade, že máte záujem o základný balík vtedy je fotenie ešte pred obradom. Inak je to na dohode s mladomanželmi ako majú rozplánovaný deň. Najideálnejšia doba je však večer – a to hlavne kvôli svetlu, ale zas make-up nevesty je mierne znehodnotený po gratuláciách spojených s mnohými bozkami a na hostine čakajú na Vás hostia, ktorí sa tam bez mladomanželov "nudia". Kedy je pre Vás vhodné portrétové fotenie treba teda dobre premyslieť.

Aký je Váš štýl?

Opísal by som sám seba ako "neviditeľný svadobný fotograf". Jednám nenápadne v pozadí, pretože je to váš deň. Ale na portrétové svadobné fotografie a na skupinové fotky preberám iniciatívu.

Akú techniku používate?

Používam 2x Nikon D750 a Nikon Z5, k ním objektívy Nikkor 20/1.8 - Nikkor 35/1.8 - Nikkor 85/1.8 - Nikon Z 24-70/4 - ďalej 4 blesky a ďalšie značné množstvo techniky

Kde všade fotografujete?

Ja rád cestujem a tak fotografujem po celom Slovensku. Cena za dopravu je 10€ za 100km. Doprava sa počíta od mesta Bánovce nad Bebravou na miesto svadby a späť do Bánoviec. Rozprávam tiež plynulo po nemecky a anglicky.

V akej forme odovzdávate fotografie zo svadby?

Štandardne odovzdávam svadobné fotografie na USB kľúči. V prípade, že si to mladomanželia želajú je možná aj tlač fotografií za príplatok.


Máte ďaľšie otázky?

Napište mi email na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo zavolajte na 0907141278

svadobny fotograf Duchovič